Дуліби:

100-літній ювілей

25 вересня у НВК „СЗО школа-гімназія імені Маркіяна Шашкевича" села Дуліби святкували столітній юві­лей школи та 200-річчя від дня народження її світоча та духовного опікуна Маркіяна Шашкевича. Цього дня цей храм науки, святково прибраний, гостинно відчинив свої двері для всіх бажаючих розділити радість святку­вання такої знаменної дати.
Хлібом і сіллю зустрічала гостей господиня - директор школи-гімназії Степанія Василівна Кушпір. Ювілей шко­ли для неї - особисте свята, адже вона не лише чудовий педагог, організатор, наставник, а й просто жінка, яка хоче,щоб її гості залишилися задоволені.
А гостей на святі виявилося пребагато. Вони ледь помістилися на шкільному подвір'ї. Це були учні, їх бать­ки, колишні випускники шко­ли-гімназії, майбутні гімна­зисти та інші гості. На святкування завітали і представники районної влади: керівник секретаріату районної ради Анна Торкало, перший заступник голови райдержадміністрації Микола Дмитришин, заступник голови райдерж- адміністрації з гуманітарних питань Леся Гаврилів, керів­ник районного відділу освіти Василь Дума та головний спеціаліст відділу освіти Руслана Юроца, голова профспілкового комітету освітян Стрийщини Ганна М|акитчак. Розділити радість свята до школи прибули гості з області: начальник Головного управ­ління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Ми­хайло Брегін та заступник начальника управління Бог­дана Біляк. З подарунками для школи-ювілярки прибули депутати обласної ради Ва­силь Круць, Зеновій Карпінський, Богдан Сидорак, віце-президент благодійного фонду «Добре серце» Віталій Михайльо, директор львівського видавництва «Манускрипт» Петро Мелень, доктор медичних наук, професор Санкт-Петербурзької академії Богдан  Котів та сільські голова Дуліб та Грабівця Іван Насін­ник та Тарас Кунько.
Свято розпочалося уро­чистою процесією релігійних громад двох сіл, на межі яких розташована школа-гімназія. Священики відслужили пана­хиду біля пам'ятної дошки Маркіяну Шашкевичу. Зі сло­вами Божого благословення звернувся до присутніх парох села Дуліби отець Ігор. Дух християнства, - сказав він, - завжди витатиме у стінах школи-гімназії, а її учні будуть ревними послідовниками свого духовного опікуна Маркіяна Шашкевича.
Урочисту промову виго­лосила директор закладу Степанія Кушпір. Вона наго­лосила, що це свято є вели­ким днем для всіх, кому ви­пала честь навчатися і працювати у школі-гімназії. «Педа­гоги, які тут працюють, від­дають учням часточку своєї душі, частину своїх знань та вмінь, а наші учні вирізняються старанністю та жагою до знань. Мені, як керівнику, хотілося б наголосити, що легко керувати там, де є по­розуміння, довіра та любов». Опісля прозвучала урочиста пісня-гімн школи-гімназії. Приємно було спостерігати за присутніми, які співали разом із хором.
Гордістю кожної школи її випускники. Кожен випуск є особливою сторінкою в її історії. На свято Дулібської школи прибули випускники різних років. Це були і учні, які святкували з нею 50-річчя, і теперішні випускники-ювіляри. Хоча між ними розрив у кілька десятиліть, їх усіх поєднує любов до рідної шко­ли. Вони йшли до неї тими ж стежками, ходили тими ж коридорами, бачили за вік­нами одні і ті ж краєвиди. І хоча час не стоїть на місці, все змінюється, школа завжди готова привітати своїх вихо­ванців. Усі присутні відчули у словах молитви, прочитаної випускниками, трепетні нотки ніжності.
Одним із почесних гостей на святі був Надзвичайний та Повноважний посол в Канаді Ігор Осташ, який свого часу закінчив цю школу. Пан Осташ зауважив, що він святкує подвійний ювілей: 100 років рідній школі та 45 років з того часу, як він вперше пе­реступив поріг школи. «Де б я не перебував, шкільні роки назавжди залишаться в моїй пам'яті», - сказав він.
З вітальними промовами виступили заступник голови райдержадміністрації Ми­кола Дмитришин та керівник секретаріату районної ради Анна Торкало. Вони привітали ювілярів від себе осо­бисто та від голів районної ради і райдержадміністрації. Подарунком для школи від районної ради та райдерж­адміністрації став мульти­медійний екран. Крім того, Микола Степанович та Анна Миколаївна нагородили пе­дагогів школи-гімназії почес­ними грамотами від Стрийських районної, ради та рай­держадміністрації. Зокрема грамотами були нагороджені Степанія Василівна і заступник директора з навчально-виховної роботи Оксана Миколаївна Чернишук, зас­тупник з виховної роботи Наталія Володимирівна Поляк, вчитель математики Богдана Миколаївна Копач та вчитель англійської мови Романа Василівна Ігнатова.
Багато поколінь родин, що мешкають в Дулібах та Грабівці, здобували знання у школі-гімназії імені Маркіяна Шашкевича. Як кажуть, шкіль­ному роду - нема переводу. Однією з таких родин є сім'я Друлів. Символічно, що у столітній ювілей школи уже п’яте її покоління є учнями сільського навчального зак­ладу. На жаль, не всі мали можливість прийти на свято, проте бабуся з двома доч­ками та трьома онуками привітали рідну школу.
Не обійшлося свято без пісень. Окрасою заходу став мелодійний спів чоловічого  хору «Каменяр», який співав під час панахиди та виконав ряд українських   пісень. Сльози у присутніх викликала композиція, присвячена усім випускникам, які працюють за кордоном, у виконанні випускниці школи-гімназії 2001 року Ольги Олійник. Проникливі слова у поєднані з чудовим голосом викликали справжній вибух емоцій. Воістину школа-гімназія може гордитися своїми талано­витими вихованцями. Яскравою сторінкою в історії Дулібської школи-гім­назії стали дружні стосунки між школами-шашкевичівками. Привітати дулібчан зі знаменною датою приїхали представники НВК села Білий Камінь Золочівського району та СЗОШ №2 м. Золочева. Від імені земляків Маркіяна Шашкевича слова привітань виголосив керівник відділу освіти Золочівської райдержадміністрації Воло­димир Бартошик. Приємно, що коло друзів Дулібської школи-гімназії не обмежується Львівською областю, що сила дружби, виявляється, ламає кордони. Так, справжніми побратимами Дулібської школи-гімназії став комплекс українських шкіл міста Перемишля у Польщі. Вони так само, як і дулібський НВК, святкують цього року 100-річчя від дня заснування. Від імені українських шкіл-шашкевичівок міста Пере­мишля привітати ювілярку приїхав їх директор пан Петро Піпка. Він виголосив слова привітань та запросив, у свою чергу, на святкування ювілею до Перемишля. У відповідь Степанія Кушпір на знак єднання та дружби передала пану Піпці вишитий рушник. У цю мить пролунали слова ведучої: «Хай буде цей рушник для вас не лише згадкою, а оберегом, на­родженим майстерними руками і щедрою душею українців».
Свято продовжилося вис­тупом учнів НВК"СЗО школа-гімназія імені Маркіяна Шашкевича", які пишаються тим, що вони мають можли­вість здобувати знання у за­тишних стінах школи, яка носить горде ім'я світоча української духовності Маркі­яна Шашкевича. Слова, які колись він написав, сьогодні прикрашають пам'ятну дош­ку, що висить на стіні школи: "Сіймо, а збирати будемо..."
За результатами праці гімназистів спостерігаємо з року в рік. Вони є учасниками численних районних та об­ласних конкурсів і олімпіад, неодноразово були їх пере­можцями. В такий спосіб діти віддячують своїм настав­никам за їх нелегку працю, і їхні імена назавжди зали­шаться на сторінках історії школи-гімназії. Слова шани та вдячності учні адресували також директору школи Степанії Василівні: На знак подяки за нелегку та кропітку працю учні вручили їй симво­лічне серце любові, зроблене із квітів.

Урочиста частина завер­шилась виконанням гімну "Боже великий, єдиний", який разом із хором «Каменяр» проспівали усі присутні. Після невеличкої перерви святкування продовжила концертна програма за участю учнів Дулібської школи-гімназії та гостей свята - школярів із Золочівщини.



Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.