Дуліби: Вівторок, 22.04.25
Схід сонця: 06:17 Захід сонця: 20:29
Тривалість дня: 14год 12хв

вівторок, 15 квітня 2025 р.

Спільні кроки. Безпечне середовище.

     У 7 - Б класі пройшов урок - заняття на тему: "Спільні кроки. Безпечне середовище", яке підготували та провели практичний психолог Максимів Н. І. та педагог - організатор Тимчишин М. Я.

    Метою заняття було формування в учнів розуміння важливості безпечного середовища та розвитку навичок спільної роботи, підтримки й відповідального ставлення одне до одного.

    Під час уроку:

- обговорили, що таке "безпечне середовище" та чому воно важливе,

- провели гру "Спільні кроки " на розвиток співпраці, взаємоповаги та довіри.

 Урок - заняття сприяло згуртуванню колективу, покращенню комунікації та формуванню почуття відповідальності за власну поведінку в колективі.




неділя, 13 квітня 2025 р.

Хресна дорога

     Триває піст - час покаяння, очищення і навернення. Це є особиста нагода, коли ми можемо разом розважати над Страстями Господніми, йти разом з Ісусом Хресною Дорогою, з Ним вмерти і воскреснути до нового життя.     

    Сьогодні молодь, як ніколи потребує правильного виховання  в єдності з  Богом.

     11 квітня у нашому ліцеї відбулася Хресна Дорога "Чому плаче Ісус?" Ця подія стала особливою для учнів початкових класів. Третьокласники цією Хресною Дорогою, своїми щирими дитячими словами хотіли достукатися до сумління людей.

    До щему душі, їхні розважання і пісні про терпіння  Христа, переплітаючись із сьогоденням,не залишили байдужими присутніх.Вони стали духовною поживою  у часі Великого посту.

    Розпочав, благословляючи, та завершив захід о. Тарас розважанням про значення Хресної Дороги. А учні піснею "Боже, дай благословення  Ти  моєму краю!" просили у Всевишнього надії  для України на прийдешній день.




четвер, 10 квітня 2025 р.

"Сокіл" ("Джура")

 10 квітня 2025 року в нашому ліцеї відбувся шкільний етап всеукраїнської дитячо - юнацької військово - патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") серед учнів 2 - 4 класів. Маленькі козачата продемонстрували навички командної роботи та пісенні здібності в конкурсі " Шикування і впоряд". Діти проявили активність, командний дух і неабиякий ентузіазм. Всі учасники отримали подяки, а також гарний настрій і нові враження.

Гра "Джура" згуртовує учнів, виховує повагу до українських традицій, любов до рідної землі та гордість за героїчну історію нашого народу.



середа, 9 квітня 2025 р.

Пісочна терапія

     Проведення пісочної терапії в 1 класі є ефективним методом для розвитку та корекції емоційного стану молодших школярів. Заняття з піском сприяють зняттю внутрішнього напруження, розвитку творчих здібностей, покращенню дрібної моторики та формуванню комунікативних навичок.

   Таке заняття для першокласників підготували і провели практичний психолог Максимів Н. І. та педагог-організатор Тимчишин М. Я.

    Метою пісочної терапії є:

- розвиток мовлення;

- корекція емоційного стану;

- розвиток творчості та уяви.

     Після завершення роботи відбулося обговорення із дітьми їхніх творінь, це допоможе їм усвідомити та вербалізувати свої почуття і думки.



пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Творимо з любов'ю до традицій

  Напередодні Великодня учні 6-А класу стали учасниками яскравого та пізнавального майстер-класу з виготовлення писанок. Захід проходив у теплій, творчій атмосфері, де кожен міг доторкнутися до мистецтва створення писанок з вишивки на пінопластовій основі та відчути дух українських традицій.

Майстер-клас розпочався з розповіді вчителя Біганич О.І. про історію писанкарства. Учні дізналися, що писанка - справжній оберіг, який із давніх- давен писали з молитвою і добрими думками.
Учні з цікавістю слухали розповідь Берездецької Л.Т. - бібліотекаря с. Грабовець і бабусі однокласника Рібуна М. про історію виникнення писанок, значення кольорів і символів, великодні традиції.
Практична частина була надзвичайно цікавою. Під керівництвом майстринь, п. Мар'яни Чабанович - директора КЗ "Публічна бібліотека" Грабовецько-Дулібівської ТГ і п. Оксани Дубін - бібліотекаря с. Монастирець, шестикласники створювали писанки, використовуючи вишиті орнаменти. Діти вчилися робити розмітку, вирізати, заправляти полотно, підбирати стрічки для оздоблення за власною уявою.
Атмосфера в класі була надзвичайно дружньою: діти допомагали одне одному, ділилися ідеями, насолоджувалися процесом, читали вірші про Великдень, писанки, згадували гаївки, мріяли про мирні свята в Україні.
Багато дітей, натхненні новим досвідом виявили бажання самостійно виготовити такі писанки з родиною вдома.
Такі заходи не тільки розвивають творчі здібності, а й плекають у дитячих серцях любов до української культури, народних традицій. Щиро дякуємо усім, хто долучився до організації та проведення цього дійства.














Хто зверху

     Виховний захід «Хто зверху», присвячений Всесвітньому дню здоров’я, став цікавою та пізнавальною подією для ліцеїстів 6-Б класу. 

    Захід проходив у формі змагання між командами хлопців та дівчат, які демонстрували свої знання про здоровий спосіб життя. Учасники відповідали на запитання про правильне харчування, фізичну активність та корисні звички. Конкурсні завдання були не лише інформативними, а й веселими, що допомогло створити дружню атмосферу. Глядачі активно підтримували свої команди, а ведуча мотивували всіх до здорового способу життя. Наприкінці заходу переможці отримали  призи, а всі учасники – позитивні емоції. 

    Такі заходи сприяють поширенню знань про здоров’я та формуванню корисних звичок у молоді.









субота, 22 березня 2025 р.

Все ще зимовий Пікуй

    22 березня учні ліцею вдруге підкорили найвищу вершину Львівської області – гору Пікуй (1408 м). День видався сонячним і майже безвітряним, що зробило мандрівку особливо приємною. Спочатку стежка вела нас через ліс, де ми натрапили на перші весняні квіти – ніжні проліски та первоцвіти, які наче голками пробивалися крізь залишки снігу. Чим вище піднімалися, тим більше снігу ставало довкола. На висоті понад 1200 метрів буковий ліс закінчився, а перед школярами відкрилися північно-східні пологі схили Верховинського Вододільного хребта почергово вкриті то снігом, то густими чагарниками чорниці і брусниці. Ця частина маршруту видалася найважчою. Вкриті кригою снігові намети змушували юних мандрівників час від часу ковзати та падати, а густі чорниці заплутували їхні втомлені ноги. Але ці труднощі дітей не злякали і вже за декілька хвилин чудові краєвиди й захоплюючі панорамами Карпат зняли всі вагання та сумніви щодо доречності цього походу. Неймовірно красиві Полонина Руна та смугаста Боржава, Остра гора і такі близькі польські Бещата, вже майже рідна Парашка і блакитне, чисте та прозоре карпатське небо заворожували серця школярів.

    На вершині, вже традиційно, ми зробили спільне фото, відпочили та зробили невеличкий перекус. Тут учні послухали легенду про нещасливе кохання гусляра Павла до пихатої Даяли, поговорили про важливість перевалу Руська путь у княжі часи, дізналися чому хребет Пікуя називають Вододільним. Не забули також скористатися нагодою в середині весни спуститися із засніжених схилів вершини на імпровізованих «санчатах».

    Ця березнева подорож до засніженого Пікуя виявилася ідеальним поєднанням зимових пригод, гірських контрастів та весняної краси які ще не раз відгукнуться приємними спогадами у пам’яті ліцеїстів.

    Дякуємо ЗСУ.

    Дякуємо громаді за можливість мандрувати.

 










пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Протидій спробам вербування!

      Ворожі спецслужби намагаються завербувати підлітків для підпалу, теракту чи мінування? «Спали» ворога сам – здай його до СБУ!

    Для цього Служба безпеки України запускає офіційний чатбот «Спали ФСБешника». Його створено в telegram, оскільки цей месенджер окупанти найчастіше використовують для вербування молоді та неповнолітніх.

    Якщо тобі або твоїм знайомим пропонують підпалити авто ЗСУ чи адмінбудівлю, влаштувати теракт чи мінування – одразу пиши нам! Не допомагай ворогу руйнувати оборону твоєї країни!


Більше інформації можна отримати за посиланням  Протидій спробам вербування!

понеділок, 10 березня 2025 р.

Кібер Брама

     Кібер Брама - допоможе дізнатись, як безпечно користуватись всесвітньою мережею, попереджати та протидіяти злочинним діям в Інтернеті та не стати жертвою ворожої пропаганди.

Війна відбувається не лише за територіальну цілісність, а й за інформаційний простір. Російська інформаційна експансія посилилась з початком повномасштабного вторгнення. Тобто, росіяни намагаються досягти власних національних інтересів методом беззбройного проникнення в інформаційну сферу.

Несвідоме споживання інформації та недостатній рівень інформаційної грамотності стали передумовами спільної для всіх українців проблеми – засилля ворожої пропаганди та фейків. Дезінформація в мережі негативно впливає на свідомість людей та хід війни в цілому, тому користувачі мережі Інтернет мають завжди бути обачними та вміти розпізнавати фейки, пропаганду та дезінформацію.

Щоденно, гортаючи стрічку у своїх соціальних мережах та месенджерах ми натикаємось на інформацію, яка на нашу думку є неправдивою або небезпечною. У свідомої людини виникає природнє бажання прибрати таку інформацію із медіа простору або заблокувати її поширення.

БРАМА (https://stopfraud.gov.ua/) – це онлайн-ресурс, розроблений за підтримки Кіберполіції, який допомагає громадянам ідентифікувати кіберзагрози, навчитися основам цифрової безпеки та повідомляти про інциденти шахрайства в мережі.

Проєкт створений з метою:

ü    Підвищення цифрової обізнаності населення;

ü    Оперативного інформування про поширені шахрайські схеми;

ü    Спрощення процедури подання звернень до Кіберполіції;

ü    Надання практичних рекомендацій щодо захисту персональних даних.

Основні розділи платформи

На вебсайті БРАМА розміщені корисні розділи, що допоможуть кожному користувачеві:

ü    Фішинг та шахрайство – інформація про поширені види шахрайства та методи їх виявлення;

ü    Кібербезпека – поради щодо захисту персональних даних, пристроїв та акаунтів;

ü    Перевірка сайтів – сервіс для перевірки вебресурсів на наявність шахрайських схем;

ü    Повідомлення про шахрайство – спеціальна форма для подання звернень до Кіберполіції про підозрілі інциденти.

Як можна скористатися платформою?

Кожен громадянин може:

ü    Ознайомитися з матеріалами на сайті БРАМА та навчитися уникати кіберзагроз;

ü    Перевіряти підозрілі сайти перед тим, як вводити особисті дані чи здійснювати платежі;

ü    Подати повідомлення про кіберзлочин або шахрайство через спеціальну форму, що допоможе правоохоронцям оперативно реагувати на загрози.

Чому важливо долучитися?

Освіта та обізнаність у сфері кібербезпеки – ключ до захисту особистих даних та фінансів. Ми закликаємо освітні установи, громадські організації та всіх зацікавлених осіб розповсюджувати інформацію про проєкт БРАМА, адже спільними зусиллями ми зможемо створити безпечніше цифрове середовище.

 



четвер, 6 березня 2025 р.

День Цивільного Захисту

 З метою формування у школярів вмінь та навичок поведінки у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров'я та життя 06 березня у ліцеї проведено День цивільного захисту. Тематика - ввідна "Пожежа". Під час евакуації здобувачі освіти разом з педагогами показали злагоджену організаційну роботу.

    Запрошено команду ДСНС м. Стрия під керівництвом головного інспектора ВЗНС Стрийського РУ ДСНС України у Львівській області Ярослава Пальчикевича, який разом з рятувальниками прибули пожежною машиною. Учням було продемонстровано усі варіанти гасіння пожежі, наповнюваність машини.

    Класні керівники під час тематичних уроків повторили зі здобувачами освіти поведінку при різних видах небезпек, особливо при пожежі.

    Проведено також практичні заняття:

   Учні 1-4 класів разом зі спеціалістом з безпеки Чорнобай Н.І. відпрацювали надання першої домедичної допомоги при отриманні опіків та травм у випадку пожежі.

    Для школярів 5-6 класів про мінну небезпеку розповіла волонтерка "Червоного хреста" пані Олена Промінська.

    Вчитель основ здоров'я Марчишин І.Ю  провела для учнів 7 класів тренінг-вікторину.

    Старшокласників під керівництвом Буняка А.М, Баран І.І., Савочкіної У.М. залучено до спортивних змагань на витривалість з курсу Захисту України.













середа, 5 березня 2025 р.

Свято німецької мови в ліцеї

     Слова німецького  філософа Гете  "Скільки мов ти знаєш - стільки разів ти людина" добре розуміють  у нашому ліцеї. З 1 класу діти вивчають англійську мову, а з 5  починають вивчати другу іноземну мову. Німецька мова - це не лише артиклі, відмінки і часи... Від мови можна отримати задоволення. Його відчули всі, хто був присутній на святі німецької мови, яке підготували учні 6-8 класів разом із вчителем Дирів Г.Я. Діти декламували вірші, співали німецькі пісні, танцювали... Deutsch  macht Spass.



Вшанували Степана Бандеру

     Учні 10-х класів Дулібського ліцею ім. М. Шашкевича разом з педагогами Дашковською В.Ю., Біганич О.І. відвідали музей-садибу Степана Бандери в с. Воля Задеревацька. Ліцеїсти під час музейного уроку поринули в історичні події національно-визвольного руху 20 століття за Українську державу та детально пізнали життєпис провідника української нації - Степана Бандери.

    Здобувачі освіти з цікавістю слухали розповідь директора музею п. Оксани Бандери, оглядали експонати. У капличці музею помолились за перемогу України і ЗСУ.

    Кожен учасник музейного уроку відчув дух епохи та сповнився гордістю і шаною до історичного минулого.



понеділок, 24 лютого 2025 р.

Трагічні події в історії України...

     Є дати, які не несуть радості чи піднесення, дати від яких віє смутком, тугою та болем, що змушують замислитись і переоцінити себе та свій погляд на життя і ставлення до нього.

   24 лютого 2025 року в день трагічної річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, до дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні з вихованцями 8- Б класу проведено урок-реквієм "А сотню вже зустріли небеса". Захід підготувала педагог-організатор Тимчишин М. Я.

   Урок розпочався з виконання державного гімну та хвилини мовчання на вшанування пам'яті загиблих. Учні переглянули відеофільм "Хроніка Майдану", а ведучі закликали усіх запалити свічку пам'яті та згадати у молитвах всіх невинно вбитих, тих, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості пожертвував собою. Класний керівник Максимів Н.І. розповіла про третю річницю з початку війни, наголосила на тому, що цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку ворог розпочав проти нашої держави ще 11 років тому.

   Мета цього заходу полягає у вшануванні пам'яті Героїв Небесної Сотні та відзначенні їхнього внеску в боротьбі за гідність, свободу та демократію в Україні.




пʼятниця, 14 лютого 2025 р.

Кібербезпека – твій цифровий щит: захищай дані, бережи фінанси

     У  ліцеї відбувся #Тиждень Безпеки в Інтернеті та #Кібербезпеки Фінансів, у межах якого учні  долучилися до освітніх заходів, спрямованих на підвищення цифрової грамотності та захисту особистих даних.

    Впродовж тижня школярі:

✅ дізналися про основні загрози в мережі та небезпеки використання зловмисниками особистих даних;

✅ розглянули правила безпечного користування соціальними мережами та месенджерами;

✅ ознайомилися з поняттям фінансового шахрайства та методами його запобігання;

✅ узяли участь у #КіберВиклик від Національного банку України, поглибивши знання про захист фінансових даних.

    Учні 7-А, 7-Б, 8-А та 11 класів разом із вчителем Максимів О.А. під час інтерактивних занять обговорювали питання цифрової безпеки, виконували  практичні вправи на  розуміння як убезпечити себе та свої фінанси в цифровому просторі. 

    Учні 10-Б класу з класним керівником Окань Л.Р. також доєдналися до цієї ініціативи. Було проведено захід на тему: «Поради з кібербезпеки та схеми шахрайства у воєнний час», адже вкрай важливо дбати про безпеку в інтернеті!

    Учні 10-А класу на уроці інформатики разом із вчителем Найчуком С.С. обговорили основні правила, як захистити себе у соціальних мережах, як не допомагати шахраям та ворогу.

    До Тижня безпечного Інтернету також долучилися учні початкової школи. Для них був створений яскравий комікс про правила безпеки в мережі, з яким вони могли ознайомитися під час перерв в коридорах школи. На урок інформатики молодші школярі виконували тематичні завдання щодо безпеки в Інтернеті переглянули та обговорили мультфільм Хеппі та її суперсила.

    Дякуємо учням за активність на проведених заходах та прагнення бути обізнаними у сфері кібербезпеки!







вівторок, 11 лютого 2025 р.

Урок щастя. "Пошук солодких скарбів доброти".

     11 лютого учні 5-А класу на уроці щастя (керівник гуртка Тимчишин М. Я.) стали учасниками квесту "Пошук солодких скарбів доброти". Діти брали участь у бесідах та створювали життєві ситуації; ділилися своїми добрими словами і справами: об'єднували частини приказок про добро; розгадували ребуси; створювали "торт добра"; розшифрували "код добра" та відповідали на питання вікторини.

    Метою даного квесту є:

- розширити уявлення дітей про доброту та її значення в житті людини,

- сприяти розвитку позитивних якостей характеру: чуйності, милосердя, співпереживання,

- виховувати почуття відповідальності за свої вчинки та вміння творити добро,

- створити веселу та цікаву атмосферу для спільної діяльності.

   Учні з цікавістю включилися у квест та успішно впоралися із завданнями. А на завершення отримали сертифікати та солодощі.



понеділок, 10 лютого 2025 р.

Гордість ліцею

     8 лютого у місті Львові відбувся 3 етап всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Учениця 8 класу Марія Копач зайняла 1 місце. Показала високий рівень знань, ерудованість, обізнаність і  творчість.

    Пишаємося нашою ученицею. Вітаємо з перемогою Марію та вчителя Кушпір С.В. Бажаємо ліцеїстці впевнено крокувати до наступних звершень. 




неділя, 9 лютого 2025 р.

Вершини підкоряються тим, хто до них йде!

     09 лютого учні ліцею спробували підкорити зимову Парашку. Готувалися серйозно: теплий одяг, водонепроникне взуття, сонцезахисні окуляри, гарячий чай, смачні перекуси - бо зимова Парашка, то не влітку по травах гуляти. Та коли приїхали в Коростів, про зиму нагадували тільки мороз - 2 градуси та замерзлий потічок, і той до полудня почав танути. Коротко - попали на відлигу, а снігом у підніжжі і не пахло. Стало нам  трішки сумно, але вертати ніхто не думав, і це рішення нас не розчарувало. 

    Виходячи на вершину Парашки, юним туристам відкрився неймовірний краєвид - весь північно-східний небокрай огорнуло біле море з хмар. А на півдні білим снігом виблискувала Боржава та гострий Пікуй. Біля вершини Оленячої ми знайшли сніг -  справжній! Тут і фото встигли зробити, і  спуститися зі схилу на імпровізованих санях. На останок діти відвідали туристичний прихисток, де із посмішкою та ностальгією згадували осінній похід із ночівлею у ньому.

    Як підсумок - сезон походів у Дулібському ліцеї відкрито вдало. Діти отримали багато позитивних емоцій та незабутніх вражень. А головне - ще дужче почали любити ходити в наші гори, хоч хто би що їм казав, бо - "Вершини підкоряються тим, хто до них йде!"

    Дякуємо ЗСУ за безпеку. Дякуємо всім, хто допомагає виховувати майбутнє нашої країни! 







    
    

    

пʼятниця, 7 лютого 2025 р.

Навчальний семінар

     7 лютого на базі нашого ліцею відбувся семінар, організований кредитною спілкою "Вигода".  Третій рік поспіль спілка організовує навчання з кооперативної просвіти та з питань здорового харчування.

       Координатор заходу Михайло Вишньовський провів семінар на тему:

    - "Молоко - джерело життя та здоров'я" для учнів 8 - 9 класів;

    - "Координація - інструмент сталого розвитку території" для 10 - 11 класів.

   Метою заходу є:

    - розповісти учням про користь та важливість повноцінного харчування, а також про потребу споживання молока для молодого організму, ризики при споживанні неякісного молочного продукту;

    - показати вигоду від кооперування, познайомити із принципами кооперації та роль кооперації в сільськогосподарському виробництві.

       Дітям оголосили конкурс і запропонували написати твір - есе, за результатами якого учні отримають грошові премії.



середа, 5 лютого 2025 р.

У пошуках "шоколадного серця" до древнього Львова.

     Учні  6-А класу  здійснили захопливу подорож. Стародавній Львів – це місто, де архітектура різних епох, традицій, стилів заходу і сходу створила унікальний ансамбль. Приїхавши до міста, ми відчули неповторний дух, смак  Галичини.  Чудове, древнє, мальовниче місто, яке у середині 13-го століття  заснував князь Данило Галицький і назвав його на честь свого сина Лева. За творчим задумом "Карамельтуру" спільно з педагогами Біганич О.І та Тимчишин М.Я.  школярі поринули у світ пригод. Мандруючи вулицями міста, виконуючи цікаві завдання, пізнали історію площі Ринок, Домініканського монастиря та ще багатьох цікавих локацій. Діти відвідали  свічкову мануфактуру, майстерню  мила. Квест завершили в майстерні шоколаду, де з радістю отримали шоколадні сердечка.
    Цікавою родзинкою екскурсії було знайомство з храмом  св. Андрія. Ми спільно молилися за переможний мир для України.
    Дякуємо Богові, ЗСУ, "Карамельтуру" за можливість духовної віднови та інтелектуального збагачення.




пʼятниця, 31 січня 2025 р.

Шана Олексі Гасину

 Сьогодні учні 3-4  класів ліцею віддали шану видатному військовому діячу, члену управи ОУН Олексі Гасину.

      Наші вихованці з трепетом переступали поріг батьківської хати Олекси в селі Конюхів. Тут відчули свій звʼязок з багатьма патріотами, які жили на нашій рідній землі і боролися за її волю і незалежність!

     Діти вражені побаченим. Це не просто музейний заклад! Це історія, культура, звичаї та приклад героїчної відданості служінню Україні!

    Щиро дякуємо музейній господині пані Марії за цікаву розповідь про життєвий шлях «Лицаря».

      Краще один раз побачити, ніж сто разів почути і відвідування музею - найкращий спосіб ознайомитися з історичним минулим України та її героями!









четвер, 30 січня 2025 р.

Ви світло світу

Учні 7-А класу разом з батьками та класним керівником Рішко О.В. провели виховний захід  "Ви світло світу". Присутні  слухали про Різдво і Стрітення, про Світло, яке прийшло у світ, щоб перемогти темряву.  Дякували воїнам-світла, які долають ворога. Спільно колядували, запалювали свічку миру та з вірою, надією і любов'ю просили Бога про дар Перемоги Україні.    



середа, 29 січня 2025 р.

Бій під Крутами. Перші кіборги.

  29 січня в Україні відзначають 107 річницю бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників, як успішно боротися проти численного ворога.

   У нашому ліцеї вчитель історії Біганич О. І. підготувала та  провела годину спілкування з учнями 6-А, 6-Б, 7-А, 10-Б класів. Активні учні 10-А класу здійснили екскурс у минуле, згадали ключові моменти та провели паралель  між героєм Григорієм Піпським та героєм сьогодення Олександром Мацієвським, які дивлячись в очі смерті гордо співали гімн і проголошували патріотичні гасла.

   Під час перегляду кінострічки "Бій під Крутами. Перші кіборги, які врятували першу незалежну Україну" вчитель нагадала дітям про подвиг українських юнаків, що загинули в боротьбі за волю України. Адже кінострічка - це нагадування сучасному поколінню про тих, хто забезпечив тоді та забезпечує сьогодні наш спокій.

   Ця битва символізує патріотизм, стійкість і самопожертву української молоді в боротьбі за незалежність.