Дуліби: Четвер, 03.04.25
Схід сонця: 06:56 Захід сонця: 20:00
Тривалість дня: 13год 5хв

пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Вітаємо п'ятикласників зі вступом до братства "Русалка Дністрова".

 Вступ до учнівського самоврядування - це перший крок до активної громадянської позиції та розвитку лідерських якостей.

   З метою піднесення значимості учнівського самоврядування 29 листопада відбулося урочисте зібрання братства "Русалка Дністрова" з нагоди вступу учнів 5-А та 5-Б класів до учнівського самоврядування. Захід підготували педагог-організатор Тимчишин М. Я. та вчитель мистецтва Рібун І. Є.

Завдання зустрічі:

- ознайомитися з поняттями " учнівське самоврядування" та його роль у житті ліцею;

- сформувати бажання брати активну участь у житті учнівської спільноти;

- створити атмосферу єдності та взаєморозуміння між учасниками освітнього процесу.

   Захід розпочався із привітання голови братства Христини Борщевської, яка радо розповіла про напрямки діяльності та організацію різноманітних заходів. Під час обряду посвяти представниці класів зачитали присягу і почепили кожному символічні емблеми, заспівали гімн ліцею. А керівник музею Маркіяна Шашкевича Рішко О. В. розповіла про життєвий шлях галицького "будителя".








вівторок, 26 листопада 2024 р.

Долоньки доброти: Символ тепла і турботи.

 "Долоньки доброти" - це прекрасний образ, який асоціюється з теплом, турботою та щирістю.

   Саме під такою назвою пройшли години спілкування у 4 класах, які провела практичний психолог Максимів Н. І. Діти ознайомилися з поняттями  "доброта" та "долоні" і обговорили чому цей образ став такий популярний, а саме:

- простота і доступність;

- універсальність;

- позитив, він викликає приємні емоції і надихає на добрі справи.

   Творчим завданням стало виготовлення "долоньки доброти", де діти передали свої почуття і побажання.

   "Долоньки доброти" - це більше ніж просто образ. Це заклик до дії, нагадування про важливість співчуття і взаємодопомоги. Кожен з нас може зробити цей світ кращим, просто простягнувши свою долоню доброти.






понеділок, 25 листопада 2024 р.

Тиждень безпеки дорожнього руху

        Впродовж минулого тижня учні та педагогічні працівники спілкувалися на тему безпеки дорожнього руху.

        Разом з вчителем Марчишин І.Ю. учні говорили про дорожні знаки та розмітку на дорозі, створювали лепбуки про безпеку пішохода, малювали безпечну дорогу, брали участь у вікторинах та іграх про безпеку усіх учасників дорожнього руху.

        Класні керівники провели єдині уроки, під час яких учні повторили правила дорожнього руху в умовах воєнного стану, правила безпеки пішохода та велосипедиста у темну пору доби, під час дощу чи снігу, туману; усвідомили, що безпека на дорозі є запорукою уникнення нещасних випадків. Нагадали учням про важливість дотримання правих дорожнього руху при їзді на велосипедах, електросамокатах, скутерах. У 1-4 класах продемонстровано та обговорено мультфільми «Уроки безпеки тітоньки Сови». Із учнями старших класів проведено бесіди на тему «Дії при ДТП. Надання першої долікарської допомоги в дорозі». Вчителі іноземних мов на уроках англійської мови у 1-11 класах продемонстрували та обговорили короткометражні відеоролики на тему «Road Safety».

        У рамках тижня серед учнів організовано конкурс малюнків з безпеки дорожнього руху «Безпека на дорогах» та конкурс тематичних плакатів серед «Будь помітним на дорозі».  Активну участь у конкурсах брали учні всіх класів. У шкільній бібліотеці було організовано виставку-огляд спеціальної літератури «Дотримуйся Правил дорожнього руху».













неділя, 24 листопада 2024 р.

Гідність і свобода

 "Бо хто за що, а ми за незалежність.

     Отож нам так і важко через те"

                                                           ( Ліна Костенко)

    Гідність і свобода — це портрет сучасного українця.  Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили й волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості й уміння усілякими засобами протистояти ординській навалі. Про героїв України, які стали на захист свободи та гідності згадувалось  під час проведення патріотичного заходу «Ми гідні нашої свободи» , який підготували  учні  9-Б класу разом з класним  керівником Брик Л.В. Діти мали змогу дізнатись про події Революції Гідності та вшанувати пам'ять Героїв Майдану. 
Пам'ятаймо щодня, якою ціною нам дається наша свобода, гідність. Дякуємо усім, хто бореться зі зброєю в руках, тримає наш фронт та працює в тилу, наближаючи Перемогу!


субота, 23 листопада 2024 р.

Скорботна данина шани і пам'яті...

     Пам'ять нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини і життя країни. Багато сторінок вписано кривавим і чорним. В ці листопадові дні ми згадуємо невинно убієнних голодом 1932-1933рр. Учні 6 класів нашого Дулібського ліцею ім. М. Шашкевича спільно з класними керівниками Марчишин І.Ю. та Біганич О.І. віртуально здійснили екскурсію до музею Голодомору, що у м. Києві. Школярі ознайомилися з історією музею, оглянули експозицію, спікувалися з екскурсоводом, слухали свідчення очевидців. Завершили онлайн-зустріч закликом засвітити свічку пам'яті у вікні і у серці, у суботу, 23.11, о 16.00. Адже сьогодні  прах мільйонів  та їхній невимовний біль закликає нас: 

    "Народе мій, 

    Ставай мерщій на ноги.

    У праці дужче крила розправляй, -

    І ти спізнаєш

    Радість перемоги...."







пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

Мій улюблений світ без насильства

     "Мій улюблений світ без насильства" - це прекрасне бажання, яке об'єднує мільйони людей по всьому світу. Саме під таким гаслом пройшли тематичні уроки у 6 класах, які провели практичний психолог Максимів Н. І. та педагог-організатор Тимчишин М. Я.

      З учнями обговорили важливі питання, а саме:

- мир і спокій: без насильства ми можемо жити в гармонії один з одним, не боячись за своє життя та благополуччя;

- розвиток: коли люди не витрачають ресурси на війни та конфлікти, вони можуть зосередитися на творчості, науці та покращенні життя;

- справедливість: у світі без насильства кожна людина має рівні права та можливості;

- щастя: відсутність страху і стресу, пов'язаних з насильством Та що ми можемо зробити для цього?

   Всі погодилися з думкою про те, що не потрібно соромитися ділитися своїми думками та почуттями. Адже разом ми зможемо зробити світ кращим!








середа, 20 листопада 2024 р.

У театрі...

     Відвідування театру - не тільки корисний відпочинок, приємне проведення часу,а також спосіб саморозвитку і, головне, коли їде на виставу вся початкова ланка ліцею, це і можливість бути всім разом, і ділитися враженнями.

    19 листопада учні 1-4 класів Дулібського ліцею імені Маркіяна Шашкевича подивилися виставу «Фізкультура для Баба Яги» Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича.

    Ми отримали неймовірні позитивні емоції, багато сміялись.

    За словами дітей було: «атмосферно», «круто», «цікаво», а враження залишилися «неперевершені»!!!

    Всі у захваті!






пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Інтегрований урок: Щастя та День толерантності

      В межах тижня толерантності у 5 класах пройшли інтегровані уроки: Урок щастя та день толерантності, який провели практичний психолог Максимів Н. І. та педагог-організатор Тимчишин М. Я. Об'єднання таких важливих понять, як щастя і толерантність, дозволить учням глибше зрозуміти, як ці два поняття пов'язані між собою та як вони впливають на їх життя. Уроки пройшли цікаво, пізнавально та насичено.

    Обговорювалися наступні теми:

        - що таке щастя?

        - роз'яснення терміну " толерантність" через приклади з життя;

        - як толерантність робить нас щасливими;

        - розповіді про людей, які проявили толерантність і як це змінило їхнє життя та життя оточуючих;

        - групова робота: розіграти ситуації, де проявилася не толерантність та обговорити, як такі ситуації впливають на почуття щастя;

        - розробка спільних правил, які сприятимуть толерантності в класі.

    Творчим проектом стало створення "квітки толерантності". 

    Головною метою проведення такого уроку - створити атмосферу довіри та відкритості, де кожен учень почуватиметься комфортно, висловлюючи свої думки та почуття.










Тиждень української мови в нашій школі

     У нашому ліцеї з 11 по 15 листопада відбувся тиждень української мови, який організували вчителі української мови та літератури: Соболевська Марта Михайлівна, Коваль Галина Володимирівна та Срулевич Андріана Юріївна. Упродовж тижня учні активно долучалися до цікавих заходів, які надихали вивчати та цінувати рідну мову.

    У понеділок розпочали тиждень із перегляду фільму «Як українці українською заговорили». Цей документальний фільм розкрив історію становлення української мови та підкреслив її значення в житті кожного українця.

    У вівторок школярі взяли участь у конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика. Учні показали свої знання, продемонструвавши вправність у написанні диктантів, розв'язанні мовних задач і вміння правильно висловлювати свої думки.

    Середа була присвячена квесту для учнів 5-х і 6-х класів. Діти подорожували станціями, виконували різноманітні завдання, розгадували загадки та шукали підказки, які допомагали їм пізнати багатства української мови.

    У четвер учні 7-А та 7-Б класів змагалися в інтелектуальному брейн-ринзі. В атмосфері здорового суперництва команди відповідали на питання, пов’язані з мовознавством, літературою та культурою України. Переможці отримали грамоти та визнання своїх однокласників.

    Фіналом тижня стало відео, яке створили учні 10-А класу. У цьому відеоролику школярі розповіли про основні правила українського правопису, супроводивши їх цікавими прикладами й ілюстраціями.

    Тиждень української мови став не лише навчальним, а й натхненним святом, яке ще раз довело, що українська мова – це наша гордість, наше надбання та наш код нації.












четвер, 14 листопада 2024 р.

У нашій пам'яті вічно...

     Цими днями сум, плач, гіркота охоплюють серця усієї шкільної родини.

    Страшна звістка з війни - загинув випускник 2016 року Данило Боженко.

    Завжди усміхнений, правдомовний, справжній друг і товариш, який завжди приходив на допомогу. Ніколи не ухилявся від відповідальності, наполегливо йшов до мети; переможець багатьох спортивних конкурсів і змагань. Перший там - де труднощі, перший там - де випробування. І у час війни був там, де найважче...

    З червня 2023 року нас не полишала надія. Побачити його живим. Молитовно підносили очі до неба і просили Бога подарувати зустріч з Данилом у стінах рідної школи.

    А сьогодні біль непоправної втрати... Сумуємо... Будемо пам'ятати. 

    Вічна пам'ять нашому Герою.



середа, 13 листопада 2024 р.

Зустріч зі шкільним капеланом

     12 листопада відбулася зустріч учнів 9-их класів зі шкільним капеланом - отцем Олегом Кобелем.

    Обговорювали духовні цінності християнина-підлітка, нагадали про Заповіді Божі, особливо про святий день святкувати. Активною була бесіда у формі "питання - відповіді". Кожну відповідь отець Олег доповнював, спільно аналізували.

    Віримо, що проведений захід допоможе школярам дати відповіді на безліч їхніх запитань, а співпраця зі шкільним капеланом допоможе педагогам у вихованні ліцеїстів.



понеділок, 11 листопада 2024 р.

Краще попередити

     11 листопада відбулася профілактична зустріч-бесіда учнів 5-7 класів зі старшим дільничним офіцером поліції, капітаном поліції п. В. Масляником та спеціалістом з безпеки п. Н. Чорнобай.

    Запрошені розповіли школярам про їхні обов'язки, наголосили на поведінку, обговорили міжособистісні відносини у класних колективах.

    Віримо, що проведена зустріч дасть позитивні результати. Ліцеїсти будуть щоденно розуміти свої обов'язки і виконувати їх.








#SuperCoins

     Окрім волонтерства учні ліцею приймають участь в благодійних акціях. 

    Впродовж жовтня школярі долучилися до акції від Національного банку України під назвою #SuperCoins.

    Метою Акції є збір монет для потреб клініки протезування Superhumans. Вчитель географії Мксимів О.А. на першому поверсі головного корпусу оформила тематичний  проєкт-стенд для привернення уваги та залучення учнів до акції. 

    Учні приносили монети різних номіналів в тому числі ті, що вийшли з обігу.

    Зібрані кошти, чотириста сімдесят п'ять гривень 60 копійок, були перераховані на рахунок клініки в відділенні банку-партнера ПУМБ