Дуліби: Середа, 02.04.25
Схід сонця: 06:58 Захід сонця: 19:59
Тривалість дня: 13год 1хв

четвер, 31 жовтня 2024 р.

Канікули з користю

     31 жовтня учні 10 та 11 класів нашого ліцею разом з вчителем предмету «Захист України» Андрієм Буняком,  провели активний день на Спортивній базі «Патріот»! 

     Вирішили відпочити яскраво та незабутньо і випробувати себе у грі в пейнтбол! 

    Командам знадобилась реакція, кмітливість, оперативність прийняття рішень, злагодженість, взаємодопомога та вміння швидко аналізувати ситуації.

    Відпрацювали знання з тактичної підготовки здобуті на уроках, адже за новим принципами викладання  предмету «Захист України» ми формуємо в дітях оборонну свідомість, усвідомлене ставлення до захисту своєї країни, психологічну стійкість і впевненість перед викликами дорослого життя в країні, якій загрожує війна! 

    Дякуємо Захисникам за мирне небо над нами у цей день! 












середа, 30 жовтня 2024 р.

Переможці І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у громаді

     З 19 по 29 жовтня на базі Дулібського ліцею було проведено І етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2024/2025 навчальному році у Грабовецько-Дулібівській територіальній громаді.

    Загалом від ліцею у цьому етапі брало участь 55 учнів з 6-11 класів. Вибороли 42 призових місця: з них 1 місце – 25, 2-3 місця – 17.

Математика

Малюс Дмитро (6 клас) – ІІ місце

Крецула Дмитро (7 клас) – ІІ місце

Копач Марія (8 клас) – І місце

Лецюк Вікторія (11 клас) – І місце

Англійська мова

Копач Марія (8 клас) – І місце

Опришко Вероніка (9 клас) – І місце

Біологія

Лецюк Вікторія (11 клас) – ІІ місце

Івасів Ольга (10 клас) – ІІІ місце

Войтович Владислав (8 клас) – IІІ місце

Історія

Анастасин Христина (11 клас) – І місце

Тиндик Соломія (10 клас) – І місце

Фесенець Руслан (9 клас) – IІ місце

Копач Марія (8 клас) – І місце

Географія

Сербин Олег (11 клас) – ІІ місце

Кулик Христина (9 клас) – ІІІ місце

Німецька мова

Фесенець Руслан (9 клас) – I місце

Караєва Дарія (8 клас) – І місце

Християнська етика

Рішко Гліб (10 клас) – І місце

Рішко Олена (8 клас) – І місце

Качала-Борщевська Маріанна (9 клас) – ІІ місце

Кулик Христина (9 клас) – ІІ місце

Опришко Андріан (8 клас) – ІІІ місце

Хімія

Данилів Вікторія (11 клас) – ІІ місце

Лецюк Соломія (10 клас) – І місце

Опришко Андріан ( 8 клас) – І місце

Чудійович Вероніка (7 клас) – І місце

Фізика

Берездецька Соломія (11 клас) – ІІ місце

Лецюк Соломія (10 клас) – І місце

Войтович Владислав (8 клас) – I місце

Крецула Дмитро (7 клас) – І місце

Українська мова

Лецюк Вікторія (11 клас) – І місце

Борщевська Христина (10 клас) – ІІІ місце

Копач Марія (8 клас) – І місце

Чудійович Вероніка (7 клас) – І місце

Правознавство

Дяковський Марко (9 клас) – І місце

Телегій Дарія  (9 клас) – ІІ місце

Інформатика

Ромашко Юрій (10 клас) – І місце

Інформаційні технології

Куницький Тарас (8 клас) – ІІ місце

Ромашко Юрій (10 клас) – І місце

Коваль Захарій (11 клас) – І місце

Трудове навчання

Паєвський Данило (9 клас) – І місце
          Опришко Вероніка (9 клас) – ІІ місце

Вітаємо переможців та бажаємо успіхів у наступному етапі олімпіад.

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Ай Руна полонина, Руна полонина...

  

Шурхоче вітер у волоссі, 

Жбурляє листя нам у лиця,

Коли керує світом осінь,

Мені удома не сидиться…

 

    25 жовтня старшокласники ліцею відвідали найбільшу полонину українських Карпат - полонину Руну. Як то кажуть: "То нема що говорити -  то треба бачити!" 

    Мандри осінніми Карпатами завжди приносять багато яскравих вражень та емоцій. Коли ліс вбраний у різнобарвні шати, коли довкола кружляє пожовкле листя та тихо стелиться під ноги, коли вода в струмках кришталево чиста та по особливому дзюркотить, коли гори вкриті дивною димкою і лише найвищі вершини велично нависають над нею, толі складається таке враження, що ви потрапили у інший вимір – місце де владарює тільки природа.

    Поїздка залишила неймовірні враження у кожного з юних мандрівників! Діти захоплювались цією осінньою магією. Свіже повітря, гірська річка, закарпатська говірка і смачна їжа – усе це створювало неповторну атмосферу.

    «Час, проведений серед гір  і природи, залишив безліч яскравих спогадів. Тепер з новими силами і враженнями вирушаємо на канікули!!! Чекаємо нових пригод.»

 










Про регбі школярам

     25 жовтня до нашого ліцею завітала «Федерація регбі Львівщини» та провели майстер-клас з учнями 5-А та 5-Б класів. Наші ліцеїсти з цікавістю включилися в процес, активно навчалися та грали регбі- 5. Дулібський ліцей ім. М. Шашкевича впроваджує в шкільну програму регбі-5 та буде активно готуватися до змагань проекту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».

    Усі залишилися задоволені також отримали інвентар для гри регбі -5.

    Дякуємо тренерам за навчання і сподіваємось, що ці знання допоможуть розвивати  регбі у нашій громаді.












четвер, 24 жовтня 2024 р.

Осінній заповідник

 24 жовтня історико-культурний заповідник "Древній Звенигород" радо зустрів учнів 8-А і 8-Б класів Дулібського ліцею ім. М. Шашкевича разом з педагогами Копач Б. М., Максимів Н. І., Боженко У. В., Поляк Н. В.

   Доступно, цікаво і зрозуміло екскурсовод ознайомив із древнім містом Звенигород - найдавнішою історичною пам'яткою Галичини. Здійснили тур у віртуальну реальність, що дозволила побачити місто XII століття (палац князя, боярські квартали, дитинець). Зі школярами організовано квест із пошуку артефактів на території городища.

   Дякуємо Богу, дякуємо ЗСУ, дякуємо усі, хто допоміг організувати поїздку.








Зустріч з лікарем

     24 жовтня 2024 року у ліцеї відбулася зустріч учнів 5 - 11 класів з лікарем - неврологом ВП "Лікарня інтенсивного лікування" КНП " ТМО " СМОЛ" Олегом Столяром. В інформаційно - просвітницькій годині на тему; "Всесвітній день боротьби з інсультом" розглядалися наступні питання:

- інсульт причини виникнення,

- види інсульту,

- профілактика інсульту,

- головні прояви інсульту,

- як допомогти потерпілому до приїзду лікаря?

   Учасники зустрічі дізналися про перші симптоми, які можуть вказати на інсульт, та як надати першу допомогу людині, що зіштовхнулася з цією проблемою.

   Дуже вдячні за те, що спеціалісти проводять активну профілактичну роботу серед школярів щодо здорового способу життя.







Стежками опришків

     23 жовтня учні 4-А та 2 класів ліцею та другокласники Дулібської початкової школи мандрували осінніми Карпатами до скель Довбуша.

    Правду кажуть люди, яка б не була погода, наші гори завжди дивують. Вкриті багрянцем дерева, поміж яких перегукуються зеленаві красуні смереки, біла пелена осінньої мряки по верхівках гірських хребтів, шурхотіння опалого листя під ногами маленьких мандрівників демонстрували нам всю велич карпатського лісу.

    Дорогою до могутніх скель Довбуша на дітей чекало чимало пригод: і ходьба по мокрому бездоріжжю, переправа через невелику річку, стрімкий підйом вгору. Але, досягнувши пункту призначення, учні одноголосно визнали, що вартувало все це подолати, щоб побачити місце, де свого часу панували опришки.

    Вздовж всього маршруту говорили з дітьми про історію довколишніх сіл, про славу опришків та їхніх ватажків Олекси та Івана Довбушів. Пригадували хто із звірів мешкає у Карпатах, та як з ними поводитися, коли зустрінете. Юні туристи мали можливість перетнути кордон, правда тільки між сусідніми областями Львівською та Івано-Франківською. Збирали гриби, жартували, співали пісень, та насолоджувалися довколишньою красою.

    Дякуємо ЗСУ за безпеку! Дякуємо громаді за можливість мандрувати!


















середа, 23 жовтня 2024 р.

Патріотичні навчання для школярів: "Вільні та небайдужі"

     Завдяки співпраці "Спортивно -патріотичне товариство "Шквал" та Управлінню молоді та спорту ЛОВА, за сприяння випускниці нашого ліцею Соломії Логінської, старшокласники отримали безцінні знання та навички, які допоможуть їм залишатися в безпеці у разі виникнення небезпечної ситуації. На патріотичному заході "Вільні та небайдужі" учнів навчали, як поводитись із мінно-вибуховими предметами та навчали першочерговими діям тактичної медицини. Участь у таких тренінгах - це великий крок до підвищення обізнаності молоді в умовах сучасних викликів, з якими, на жаль, стикається наша країна.

    Роксолана Шмігельська, учениця 11-го класу:

"Я ніколи не думала, що колись знадобиться знати, як надавати першу допомогу в небезпечних ситуаціях. Це навчання дало мені більше впевненості в собі, і я зрозуміла, що кожен з нас може допомогти в критичний момент."

     Буняк Андрій, вчитель Захисту України:

"Ці навички — не просто знання, це крок до формування свідомих та готових допомогти молодих людей. Я бачу в очах учнів розуміння важливості того, що ми робимо, і це надихає мене продовжувати навчати."

     Разом ми будуємо безпечне та відповідальне майбутнє!









вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Зустріч з митрополитом Галицьким

     22 жовтня семикласників Дулібського ліцею імені Маркіяна Шашкевича сонячно та гостинно зустрів старовинний Львів. Поїздку приурочили 80 річниці з дня смерті митрополита Андрея Шептицького.

Біля нетлінних мощей провідників Української греко-католицької церкви ліцеїсти разом зі своїми класними керівниками Рішко О. В. та Соболевською М. М. просили справедливого миру та швидкої перемоги для України. Кожен з присутніх став учасником таїнства соборування єлеєм, освяченим на мощах святого Шарбеля, для віднови душі та оздоровлення тіла.

Усі збагатилися духовно і мали змогу відпочити у спортивно-розважальному центрі. 

За цю яскраву мить у скарбничці приємних спогадів хочемо щиро подякувати Богові, нашим незламним ЗСУ та усім, хто посприяв такій чудовій мандрівці.











неділя, 20 жовтня 2024 р.

Молодіжний форум "ВАЙБ"

     У світі "ВАЙБ" - де твоє майбутнє починається вже зараз! Під таким гаслом пройшов молодіжний форум твого майбутнього, який відвідали учні 8 - Б класу ліцею з класним керівником Максимів Н. І. педагогом - організатором Тимчишин М. Я. та вчителем Турус І. Ю.

       Форум створений, щоб дати підліткам інструменти для майбутнього. Діти мали можливість:  - спробувати себе у різних професіях;

- поспілкуватися з роботодавцями та дізнатися про реальні можливості стажування і працевлаштування.

       Програма форуму була цікавою та насиченою і проходила в декількох локаціях, а саме:

- урочисте відкриття та вітальні слова від керівництва Львівської ОДА;

- презентація проекту про 50 найуспішніших українців в історії "Україна успішна";

- панельна дискусія "Залишитися не можна поїхати. Де ставити кому?";

- панельна дискусія для вчителів, викладачів та батьків.

       Головною метою форуму було донести підростаючому поколінню важливість розвитку професійно - технічної освіти в Україні. А на ярмарку професійно - навчальних закладів восьмикласники мали унікальну можливість дізнатися більше про різноманітні заклади, побачити результати навчання та наочно оцінити перспективу розвитку у вибраній галузі.

       Велика подяка ЗСУ, організаторам та відділу освіти Грабовецько - Дулібівської ТГ за надану можливість відвідати даний захід.